Montaż pomp ciepła

Montaż pomp ciepła w Sieradzu i okolicach

Firma NTW Airconomic oferuje usługi obejmujące szybki i profesjonalny montaż pomp ciepła na terenie Sieradza oraz okolic. Działamy także na terenie ościennych województw. Zajmujemy się instalowaniem systemów zarówno w nowych budynkach mieszkalnych, jak i w modernizowanych domach jednorodzinnych. Dodatkowo zajmujemy się kompleksową obsługą budynków użyteczności publicznej takich, jak: kościoły, przedszkola, siłownie, hale produkcyjne. Proces montażu pomp ciepła wymaga doświadczenia oraz specjalistycznej wiedzy. Nasza firma, dzięki długoletniej praktyce i dobrej organizacji pracy jest w stanie przeprowadzić montaż nawet w dwa dni. Cena usługi uzależniona jest od kilku czynników. Przede wszystkim wiąże się z rodzajem wybranej pompy ciepła. W naszej firmie przeprowadzamy klienta przez cały proces wykonywania obliczeń, niezbędnych do wybrania idealnie dopasowanego produktu.

Montujemy pompy ciepła firmy Panasonic

Montujemy pompy ciepła firmy Panasonic, która jest jednym z wiodących producentów na rynku. Oferuje ona nowoczesne urządzenia, dopasowane do potrzeb klientów. Wybór pompy ciepła powinien być uzależniony przede wszystkim od rodzaju budynku i zapotrzebowań jego mieszkańców. Montaż pompy ciepła jest inwestycją, która zwraca się w ciągu kilku lat, przede wszystkim poprzez znaczne zmniejszenie rachunków. Uwzględniając obecne ceny nośników energii oraz możliwość otrzymania wysokiego dofinansowania, zwrot z inwestycji następuje zazwyczaj w ciągu 5–7 lat. Pomoc w wymianie źródła ciepła można zostać dofinansowana na przykład, dzięki programowi „Czyste Powietrze” oraz dotacjom lokalnym, z miejscowego Urzędu Gminy lub Urzędu Miasta. Co więcej w rozliczeniu rocznym PIT uwzględniana jest ulga termomodernizacyjna wysokości 17%.

Jak działają pompy ciepła?

Nowoczesne pompy ciepła są urządzeniami przeznaczonymi do szybkiego i ekologicznego ogrzewania budynków i podgrzewania wody użytkowej. Wykorzystują one naturalne źródło energii, jakim jest powietrze. Bardzo często montowane są wraz z systemem fotowoltaicznym. Takie połączenie pozwala na skonstruowanie znacznie tańszego w eksploatacji systemu ogrzewania. Przy odpowiednim doborze wydajności instalacji PV, rachunki są praktycznie zerowe. Działanie pomp ciepła opiera się na technologii wykorzystującej termodynamiczny obieg Lindego. W trakcie tego procesu urządzenia doprowadzają do przeniesienia energii – ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o wyższej temperaturze. Prawidłowe zamontowanie pompy ciepła oraz jej późniejsze regularne serwisowanie daje gwarancję pełnego wykorzystania ich potencjału oraz wpływa na zmniejszenie kosztów ogrzewania budynku. Powierzając montaż pomp ciepła naszej firmie otrzymujesz pełne usługi instalacyjne, serwisowe oraz instruktażowe. Dbamy o naszych klientów nie tylko na początku współpracy, ale także po zamontowaniu urządzeń. Jesteśmy w stałym kontakcie z kupującymi, udzielamy rad i odpowiedzi na pytania pojawiające się zarówno przed inwestycją, jak i w okresie gwarancyjnym.

Zalety montażu pomp ciepła w Sieradzu

Instalacja pomp ciepła w naszym regionie staje się coraz popularniejszą praktyką. Wielu klientów po zapoznaniu się z zaletami wynikającymi z zamontowania tego urządzenia, decyduje się na skorzystanie z naszych usług. Dlaczego tak właściwie warto zainwestować w pompy ciepła? Po pierwsze, pompy ciepła zapewniają komfort termiczny przez cały sezon grzewczy, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Są urządzeniami gwarantującymi wysoką sprawność oraz niezawodność.

Decydując się na montaż pomp ciepła należy także mieć na uwadze względy ekologiczne. Pompy ciepła nie emitują ani toksycznych substancji, ani innych szkodliwych gazów. Po drugie zgodnie z obliczeniami przewidywane koszty ogrzewania domu za pomocą energii pozyskiwanej z pomp ciepła są znacznie niższe, niż w przypadku ogrzewania surowcami energetycznymi, których ceny szybują w górę.

Dodatkowo system ten pozwala na zaoszczędzenie dużej ilości miejsca. Do montażu pomp ciepła nie potrzeba osobnego pomieszczenia, są to urządzenia kompaktowe. Można zrezygnować także z budowy komina, ponieważ pompy nie emitują spalin i gazów. Dodatkowo, w przypadku połączenia z ogrzewaniem podłogowym mogą redukować temperaturę w pomieszczeniach nawet o kilka stopni. Montaż pomp ciepła dla osób uprawnionych i doświadczonych jest procesem nieskomplikowanym, a w perspektywie wieloletniej przynosi dużo korzyści.

Wybierzemy dla Ciebie optymalne rozwiązanie

Od pierwszego kontaktu do montażu Twojej instalacji jest już bardzo blisko.