Dotacje na pompy ciepła

Dotacje na pompy ciepła dla mieszkańców Sieradza i okolic

Pompy ciepła są instalacjami, które w swoim działaniu wykorzystują naturalne źródła energii. W związku z tym przyczyniają się także do redukcji dwutlenku węgla oraz innych toksycznych substancji. W obecnych czasach kwestie ekologiczne są niezwykle ważne, nie tylko dla władz europejskich, państwowych, ale także dla wszystkich obywateli. Wzmacniająca się świadomość ekologiczna sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na montaż pomp ciepła i wykorzystywanie odnawialnych zasobów do ogrzewania domów. Dodatkowo pompy ciepła zachowują sprawność nawet w minusowych temperaturach. Są przystosowane do współpracy z różnymi odbiornikami, w tym zarówno grzejnikami, jak i podłogówką.

Koszty zakupu urządzenia oraz jego montaż mogą wydawać się dość wysokie. W perspektywie lat zwracają się one jednak w postaci dużo niższych rachunków za ogrzewanie. To inwestycja szczególnie opłacalna dla młodych osób, które budują nowe domy. Obecnie, aby uzyskać pozwolenie na budowę, obiekt musi być wyposażony w ekologiczne źródło ciepła. Oferowane przez nas pompy ciepła idealnie wpasowują się w te wymagania. Zakup urządzeń przyczyniających się do ochrony środowiska naturalnego może być dofinansowany z ogólnopolskiego programu „Czyste Powietrze” oraz „Moje Ciepło”.

Dotacje na pompy ciepła z programu „Czyste powietrze”

„Czyste powietrze” to ogólnopolski program, którego głównym celem jest poprawa jakości powietrza i zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Polega na dofinansowaniu inwestycji związanych z wymianą starych i niewydajnych źródeł ciepła. Dzięki dotacji na pompy ciepła beneficjenci mogą uzyskać świadczenia pieniężne pokrywające zakup nowoczesnych źródeł urządzeń, które spełniają najwyższe normy technologiczne. Uzyskane pieniądze mogą być także przeznaczone na przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku. Kwota uzyskanej dotacji uzależniona jest od poziomu przysługującego dofinansowania.

Pomoc firmy NTW Airconomic w zdobyciu dofinansowania na pompy ciepła

Jako firma specjalizująca się w instalacji pomp ciepła oraz we wszelkich sprawach związanych z ich działaniem oraz serwisem, oferujemy naszym klientom pomoc w uzyskaniu dotacji na pompy ciepła z programu „Czyste Powietrze”. Formalności związane z otrzymaniem takiego świadczenia są proste do spełnienia. Pomysłodawcy projektu zadbali o to, by każda osoba chcąca otrzymać dotacje, mogła uzyskać je w jak najszybszy możliwy sposób. Nasza firma pomaga klientom w fachowym i rzetelnym przygotowaniu wniosku oraz jego szybkim złożeniu w odpowiednim urzędzie. Dodatkowo zapewniamy pomoc w doborze odpowiednich urządzeń, które później instalujemy. Z nami szybko i bezproblemowo załatwiasz wszystkie sprawy związane z otrzymaniem dotacji na pompy ciepła i ich montażem.

Dlaczego warto skorzystać z dofinansowania na pompy ciepła?

Oferowana przez naszą firmę pomoc w dopełnieniu wszystkich formalności związanych z uzyskaniem dotacji na pompy ciepła jest pierwszym krokiem do modernizacji starych systemów ogrzewania w domach. Dofinansowanie oraz współpraca z nami nie tylko pomagają w uzyskaniu pieniędzy na nowy sprzęt, ale także wpływają na jego wybór. Urządzenia najlepszych producentów dają gwarancję wieloletniej wytrzymałości. Oczywiście należy użytkować je poprawnie oraz serwisować w odpowiednim czasie. W razie wystąpienia jakichkolwiek awarii związanych z działaniem systemu jesteśmy do stałej dyspozycji klientów.

Opłacalność inwestycji dzięki dotacjom do pomp ciepła

Pomoc finansowa w formie dotacji do pomp ciepła sprawia, że inwestycja w tego typu system grzewczy jest opłacalna. Dostępne formy dofinansowania w tym zakresie są zachętą dla inwestorów prywatnych, jak i komercyjnych. Na terenie Wielunia, Zduńskiej Woli, a nawet Kalisza wielu klientów zakupiło u nas pompę ciepła, licząc na znaczące obniżenie kosztów ogrzewania. Decyzja o zainstalowaniu pompy ciepła jest przejawem świadomości ekologicznej, a także umiejętności optymalizowania kosztów eksploatacji budynku. Nasz doświadczony zespół wykonawców doradza klientom i wdraża najkorzystniejsze rozwiązania w zakresie doboru rodzaju pompy ciepła oraz mocy urządzenia, a także umiejscowienia instalacji, aby inwestycja była długotrwale opłacalna. Uzyskanie indywidualnie dopasowanych parametrów pompy ciepła sprawia, że inwestycja będzie przynosiła spore oszczędności. Możliwość skorzystania z dotacji do pomp ciepła, jak i prawidłowy montaż instalacji to czynniki gwarantujące zadowolenie klientów i zapewniające korzyści ekonomiczne użytkownikom obiektów ogrzewanych tym sposobem.

Wybierzemy dla Ciebie optymalne rozwiązanie

Od pierwszego kontaktu do montażu Twojej instalacji jest już bardzo blisko.